Jedním z nepostradatelných členů týmu RSVISION je automechanik David, který vášeň pro auta objevil už v klukovských letech. Zeptali jsme se ho, jak svou práci vnímá a jakým největším výzvám musel doposud na své pozici čelit.

Interview – celek

Davide, první otázka tě asi nepřekvapí, ale nabízí se. Co tě vlastně přivedlo k oboru?

Už jako malý kluk jsem se pohyboval kolem aut. Díky tátovi, který jezdil závody a dost času trávil v tehdejším Svazarmu (pozn. red.: Svaz pro spolupráci s armádou), jsem tam občas mohl pobývat také. Pomáhal jsem mu na voze dělat drobné opravy a nasával jsem u toho závodní atmosféru. Při rozhodování, co dělat po škole dál, bylo vyučení automechanikem tím správným rozhodnutím.

Jak jsi se dostal k práci pro RSVISION?

Jelikož pocházím z Velkých Hamrů, kde RSVISION vzniklo, mohl jsem vidět rostoucí zázemí firmy a nové dílny. Začal jsem se zajímat, kam firma směřuje a jaké má zaměření. Když jsem se dozvěděl, že umožňuje pracovat v oblasti motorsportu, byla to nová výzva, kterou jsem si chtěl vyzkoušet.

Jaké dovednosti a zkušenosti jsou nezbytné pro práci na tvé pozici? Jak ti RSVISION pomohlo v jejich rozvoji?

Na pozici, na které momentálně jsem, je potřeba mít dobré zkušenosti v oboru automechanik a znát velice dobře konstrukce vozu a agregátu. Důležité je přistupovat k práci důkladně s velkou precizností a přesností. RSVISION mi pomáhá v rozvoji díky kvalitnímu vybavení dílny a všech přípravků, které k práci nezbytně potřebuji.

Jaká je největší výzva, se kterou ses v oboru setkal? A jak jsi ji řešil?

Největší výzvou pro mě bylo podílení se na stavbě závodních vozů a poté i na stavbě motorů. Přistupoval jsem k tomu s velkým respektem a zodpovědností, protože zde není prostor na sebemenší chybu.

Interview – měření

Chcete se stát součástí našeho týmu stejně jako David? Nahlédněte do sekce Kariéra a dejte nám o sobě vědět! Stále hledáme šikovné lidi na zajímavé pozice v automotive i technickém vývoji.

Sdílet: